Places

CLUB

Epic Club

Epic Club Skopje

+38971250085

Review:

More
Loznica Nacionalna Kafana - ЛОЗНИЦА Национална кафана и винарија е урбано свратилиште за гурмани, боеми и хедонисти во центарот на Скопје.

TAVERN

Loznica Nacionalna Kafana

ЛОЗНИЦА Национална кафана и винарија е урбано свратилиште за гурмани, боеми и хедонисти во центарот на Скопје.

+38970617749

Review:

More
Madrina Boutique Kitchen & Bar - Madrina Boutique Kitchen & Bar - Tetovo

BAR

Madrina Boutique Kitchen & Bar

Madrina Boutique Kitchen & Bar - Tetovo

+38979325555

Review:

More
Rebel Ohrid - Rebel Ohrid

CLUB

Rebel Ohrid

Rebel Ohrid

+38979230912

Review:

More
Versus Bar - Soul of the city - Since 2008, 
We offer the best class from Segafredo.

BAR

Versus Bar

Soul of the city - Since 2008, We offer the best class from Segafredo.

+38978215524

Review:

More
Rock'n'Rolla Club - Rock'n'Rolla is Rock Night Club, that offers fun with live music/gigs. For everyone that enjoy rock/metal/punk music, is a perfect place to be.
Rock'n'Rolla is place where you can be comfortable, has pleasant and friendly employees.
Our agenda and concept is to attract people that enjoy rock, metal and punk music, all covered with more brands of Macedonian beer and wine.
For those about to rock, we salute you!

Rock'n'Rolla е Rock Night Club, што нуди забава со жива музика/свирки. За сите кои уживаат во рок/метал/панк музиката, Rock'n'Rolla е совршено место да се биде.
Rock'n'Rolla е клуб што нуди забава до раните утрински часови.
Нашата агенда и концепт е да привлечеме луѓе кои уживаат во рок, метал и панк музиката. 
Rock'n'Rolla располага со повеќе брендови на македонско пиво и вино.

CLUB

Rock'n'Rolla Club

Rock'n'Rolla is Rock Night Club, that offers fun with live music/gigs. For everyone that enjoy rock/metal/punk music,...

Review:

More
KIM Coffee Bar - КАФЕ БАР КИМ | поминете незаборавни мигови со вашите блиски,а ние со нашето гостопримство и врвната услуга ќе се потрудиме да се чувствувате прекрасно. ✔✔

✰✰Tимот кој го смени секојдневието во градот и кој се потруди да имате убав ноќен живот и успеа во тоа

BAR

KIM Coffee Bar

КАФЕ БАР КИМ | поминете незаборавни мигови со вашите блиски,а ние со нашето гостопримство и врвната услуга ќе се потр...

+38972211750

Review:

More
Martini Caffe - Caffe Bar Martini / Кафе бар Мартини е совршено место во кое може да се најде квалитетна храна и пијалок, интимен амбиент и беспрекорна услуга.
Прекрасната тераса втопена во природниот амбиент претставува пријатно место за утринско кафе со пријателите.
Идеален простор за организирање службени состаноци и семејни собири.
Ентериерот на кафе барот Мартини е единствен по својот изглед кој изобилува со мозаици во духот на македонската традиција, како и со витражи и слики репродукции од познати светски уметници.

BAR

Martini Caffe

Caffe Bar Martini / Кафе бар Мартини е совршено место во кое може да се најде квалитетна храна и пијалок, интимен амб...

+38970355902, 023061127

Review:

More
Ragusa 360 | Rooftop - Ragusa 360 | Rooftop

RESTAURANT

Ragusa 360 | Rooftop

Ragusa 360 | Rooftop

+38975398919, +38970282111

Review:

More
The Hut - The Hut - Simple but significant

BAR

The Hut

The Hut - Simple but significant

+38971277297

Review:

More

CLUB

Opium Night Club

Opium Night Club

+38976884884

Review:

More
SOMA Lounge Bar - SOMA lounge, е модерно конципиран бар во Скопје кој со својот совршен ентериер, и ексклузивни пијалаци на своите гости им овозможува кратко опуштање од обврските и стресовите, враќање на изгубениот мир,“полнење на батериите” и уживање во мигот

BAR

SOMA Lounge Bar

SOMA lounge, е модерно конципиран бар во Скопје кој со својот совршен ентериер, и ексклузивни пијалаци на своите гост...

+38970222125

Review:

More
Hangar Night Club - Hangar Night Club - Охрид

CLUB

Hangar Night Club

Hangar Night Club - Охрид

+38974246666

Review:

More

HOTEL

Mavrovo Lakeview

MAVROVO Lakeview

+38976229966

Review:

More
Опера и Балет - Доколку сакате да посетите некоја наша оперска или балетска претстава, да добиете дополнителни информации или распоред на претстави, Ве молиме контактирајте ja билетарницата на Националната опера и балет.
Работно време:
понеделник - сабота од 10:00 – 20:00 ч.
Пауза: 14:30 - 15:30 ч.
Билетарница / Ticket Office 02 3118 451; 078 426 536
Онлајн / online: www.operabalet.mk

ART

Опера и Балет

Доколку сакате да посетите некоја наша оперска или балетска претстава, да добиете дополнителни информации или распоре...

+38978426536, 023118451

Review:

More

Reservations with Kadevecer.Online? 🌟