Artists

Acoustic Division - BOOKING: 071 292 679 / 071 235 579

Acoustic Division

🎶 Band

BOOKING: 071 292 679 / 071 235 579

Review:

Acoustic Trio - Акустична музика за незаборавна забава 🎶

Acoustic Trio

🎶 Band

Акустична музика за незаборавна забава 🎶

Review:

Adrenaline Band - Adrenaline Band Skopje

Adrenaline Band

🎶 Band

Adrenaline Band Skopje

Review:

Adrijana Mrs Kesh - Show must go on.. 🎶

Adrijana Mrs Kesh

🎙️ Singer

Show must go on.. 🎶

Review:

Aleksandar & Dac - Драган Спасовски Дац и Александар - неодамна снимија заеднички албум со песни кои будат прекрасни емоции.

Aleksandar & Dac

🎶 Band

Драган Спасовски Дац и Александар - неодамна снимија заеднички албум со песни кои будат...

Review:

Aleksandar Tarabunov - Aleksandar Tarabunov - TARA

Aleksandar Tarabunov

🎙️ Singer

Aleksandar Tarabunov - TARA

Review:

Amandmani - Стриктно МАКЕДОНСКА МУЗИКА

Amandmani

🎶 Band

Стриктно МАКЕДОНСКА МУЗИКА

Review:

Ana & The Girls - Настапите ги реализираат со забавен стил на музика. Хитови на англиски јазик, српски ex-yu хитови и сите актуелни песни како и наши македонски забавни песни од пејачи како 
Тоше, Лозано, Каролина, ДНК, и македонски евергрини...

Ana & The Girls

🎶 Band

Настапите ги реализираат со забавен стил на музика. Хитови на англиски јазик, српски ex...

Review:

Antonia Gigovska - Во текот на 2015 и 2016 учествувала во шоуто Пинкови ѕвездички каде го освоила 7-то место.
Во 2018 учествувала на романскиот натпревар "Златен Елен" каде го освоила второто место.
Нејзината песна "Невреме" како нејзин прв сингл се најде на 'trending' списокот на YouTube. Победила на Макфест 2018 со песната "Никогаш не вели никогаш".
Истата година била избрана за придружен вокал на групата Eye Cue која ја претставувала Македонија на Евровизија 2018.

Antonia Gigovska

🎙️ Singer

Во текот на 2015 и 2016 учествувала во шоуто Пинкови ѕвездички каде го освоила 7-то мес...

Review:

Antonio Pejoski - Приказната за Антонио Пејоски & The Band денес полни 9 години 

Сѐ започна на 14ти Март 2014 година во Клуб 69 – Демир Хисар каде го имав првиот настап, а од тогаш драги мои речиси и да нема град во кој не сме настапувале. Горд сум на себе и мојата екипа бидејќи успеавме да настапиме и надвор од границите на Македонија, и тоа во Косово во Штрпце и во Грција во Кавос. Пред се сакам да се заблагодарам на сопствениците и менаџерите на локалите кои ни покажаа доверба во сите изминати години, но од срце Ви благодарам на вас драга публико, Ви благодарам за секој испеан рефрен, за секоја насмевка, за сите преубави моменти кои ни ги овозможивте да ги почувствуваме и Ви благодарам за огромната поддршка што ни ја давате секојдневно.❤️😍
#9уеаrs #anniversary #career #antoniopejoski #theband

Antonio Pejoski

🎶 Band

Приказната за Антонио Пејоски & The Band денес полни 9 години Сѐ започна на 14ти Ма...

Review:

AREA - Групата е основана во 1991 година, а првата нејзина песна била „Нека љубовта биде вистина“.
Во 2000 година, излегол албумот „Врати на имагинација“ кој постигнал дотогаш невиден успех на македонските простори. Песната „Сите мои слики“ станала голем хит, а групата уживала популарност како никој дотогаш. На крајот, сето тоа кулминирало со концертот на „Скопски саем“, кога поради неочекувано големиот интерес, голем број обожаватели не успевале да влезат во преполнетата сала. За нив, „Ареа“ отсвириле уште еден концерт во „Универзална сала“.
Во периодот од 2000-2003 година групата одржала преку 80 концерти во Македонија, на просторите на поранешната СФРЈ и во Бугарија. Во 2001 година излегол живиот албум „Да пеам... Сепак можам!“, снимен на концертот одржан во „Универзална сала“. Во 2002 година излегол студискиот албум „Нешто недостасува“ кој звучи малку помрачно од претходните, но сепак, групата не ја изгубила популарноста и на 23 октомври 2002 година направила успешен концерт на „Скопски саем“. Во 2005 година, групата го објавила албумот „Теби близу“ за ПГП-РТС на српски јазик, што претставувало обид за пробивање на поранешните југословенски простори.

AREA

🎶 Band

Групата е основана во 1991 година, а првата нејзина песна била „Нека љубовта биде висти...

Review:

Barbara Popovic - Barbara Popović born 16 September 2000, also known as simply Barbara, is a Macedonian singer. She is known for representing her country at the Junior Eurovision Song Contest 2013.
She returned to the stage at the 2018 Makfest festival, introducing a new song titled "Ne si ti kriv" ("It’s Not Your Fault").
In 2020, she released a new single titled "Mirisash", accompanied by a music video.
In early September 2023, controversy surrounded Popović's rendition of the Italian national anthem before a Euro 2024 qualifying match between North Macedonia and Italy. The Italian people were displeased with the quality of Popović's performance, with the anthem being performed a cappella, and with the Macedonian supporters booing it from start to finish; many expressed their displeasure on social networks. This, combined with a disappointing result for Italy (1:1), lead to the Italians dubbing the match as a "game best forgotten". In late September — December 2023, Popović was a contestant on that year's season of a Balkan television music contest called IDJ Show, reaching the final and finishing second. According to the Macedonian media, she is to perform at the San Remo Festival in Italy.

Barbara Popovic

🎙️ Singer

Barbara Popović born 16 September 2000, also known as simply Barbara, is a Macedonian s...

Review:

Reservations with Kadevecer.Online? 🌟